DeluxeAuto

ПАРТНЕРИ


Делукс Ауто Куманово е овластен дилер на возилата од гамата на SKODA, VOLKSWAGEN и VOLKSWAGEN комерцијални возила.

ŠKODA е еден од најдолготрајните производители на автомобили во светот. Simply clever претставува супериорна функционалност, секојдневна практичност и одлична вредност на парите.

Volkswagen е еден од најуспешните производители во светот. Брендот Volkswagen се залага за иновативни, квалитетни и сигурни автомобили.

Porsche Leasing нуди финансирање не само на возилата од марката Porsche, туку и на сите возила од групацијата на VW.

Volkswagen Комерцијални Возила е бренд кој се произведува во Хановер, Опсегот на модели се состои од комбиња за достава, транспортери, повеќенаменски возила, комбиња за кампување и пик-ап возила.

Порше Брокер за сите свои клиенти кои ги користат возилата на брендовите застапувани од Порше Македонија, им обезбедува најповолни услови за склучување каско полиси и полиси за авто одговорност.

“Das WeltAuto” е меѓународен бренд, член на Volkswagen AG концернот, чии активности се исклучиво поврзани со работењето со употребувани возила.

Вработени

Салони

Клиенти

БРЕНДОВИ


Делукс Ауто Куманово е овластен дилер на возилата од гамата на SKODA, VOLKSWAGEN и VOLKSWAGEN комерцијални возила

ЗА НАС


Делукс Ауто Куманово е овластен дилер на возилата од гамата на SKODA, VOLKSWAGEN и VOLKSWAGEN комерцијални возила.

2007

 • Почеток

  Како дел од дистрибутерската мрежа на ПОРШЕ МАКЕДОНИЈА, ДЕЛУКС АУТО започнува со работа на 27.09.2007 год кога се занимава со трговија на возила исклучиво од гамата на SKODA. По енормниот успех постигнат за кратко време, ДЕЛУКС АУТО наскоро започнува и со продажба на возилата од гамата на VOLKSWAGEN.

 • Продажен салон

  Како резултат на успешната работа и желба за целокупно задоволство на клиентите во поглед на купување и сервисирање на нивните возила, точно по две години од неговиот старт,на 24.09.2009 год во употреба е пуштен новиот Сервисно-продажен центар ДЕЛУКС АУТО изграден според современите норми и стандарди на SKODA, кој важи за една од најубавите и најфункционалните центри во Куманово.

 • Развој

  Благодарение на успешната работа и задоволство на клиентите што се опслужуваат се појави потреба од зголемен работен простот.

 • Нов сервисно-продажен салон

  Резлутат е новиот VW/SEAT Сервисно-Продажен центар на Делукс Ауто изграден според најновиот концепт на VOLKSWAGEN каде што покрај трговија на возилата од гамата на VW и SEAT, се врши и сервисирање и каросериски поправки на возилата.

ГАЛЕРИЈА

СЕРВИСЕН ЦЕНТАР

Секојдневните новитети во автомобилската индустрија и нивното унапредување во поглед на техничко-технолошки усовршувања и изуми, сами по себе наметнуваат потреба од користење на специјален алат како и најсовремени електонски дијагностички уреди за сервисирање на истите. Со користење на лиценцирани портали и програми од Volkswagen/Skoda/Seat, персоналот е во чекор со иновациите.

Продажен Салон

Nовиот VW/SEAT Сервисно-Продажен центар на Делукс Ауто изграден според најновиот концепт на VOLKSWAGEN каде што покрај трговија на возилата од гамата на VW и SEAT, се врши и сервисирање и каросериски поправки на возилата.

DeluxeAuto

_______

DeluxeAuto

Делукс Ауто изграден според најновиот концепт на VOLKSWAGEN каде што покрај трговија на возилата од гамата на VW и SEAT, се врши и сервисирање и каросериски поправки на возилата.

DeluxeAuto

_______

СЕРВИС

ОПШТИ ПОПРАВКИ

Стручните лица во Сервисно-продажниот центар Ви стојат на располагање секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот, подготвени целосно да ги задоволат Вашите барања на високо професионално ниво според стандардите на Skoda/Volkswagen/Seat. Задоволство ни е да споменеме дека нашиот персонал постојано се надградува и усоовршува посетувајќи обуки за работа со возила од гамата на Skoda/Volkswagen/Seat во склоп на професонално организираните курсеви од специјално обучени тренери во Skoda/Volkswagen/Seat.

СЕРВИСЕН ЦЕНТАР

Секојдневните новитети во автомобилската индустрија и нивното унапредување во поглед на техничко-технолошки усовршувања и изуми, сами по себе наметнуваат потреба од користење на специјален алат како и најсовремени електонски дијагностички уреди за сервисирање на истите. Со користење на лиценцирани портали и програми од Volkswagen/Skoda/Seat, персоналот е во чекор со иновациите. Сервисниот центар со 10 работни позиции т.е дигалки е опремен со специјален алат на VW како и два дијагностички тестери за комплетна електроника на возилото VAS 6150 B и VAS 5051A.

ЗОШТО ОРИГИНАЛНИ ДЕЛОВИ?

Оригиналните делови Ви гарантираат сигурност и безбедност, Вам и Вашето возило. Подлежат на најстроги критериуми за квалитет и не само што гарантираат поголема сигурност, нудат и повеќе комфор и подолг животен век на Вашето возило. Оригиналните делови се идентични со оние делови што се користат во сериско производство така што клиентите можат да бидат сигурни дека купените производи се дизајнирани само за нивните возила и се вградени по стандардите на производителите.

ЛОГИСТИКА И ЕФИКАСНОСТ

Благодарение на напредната логистика и секојдневните испораки, залихите на оригиналните делови на Volkswagen/Skoda/Audi во нашиот Сервисен центар се достапни за многу краток временски период. Закажете термин и бидете сигурни и безбедни.

Во секој момент можете да закажете сервис за вашето возило кај нас, се што треба е да кликнете на копчето подолу и да ги пополните податоците кои ви се бараат, веднаш откако ќе пратите барање за закажување на сервис нашиот тим ќе го процесира барањето во најкраток можен рок и же бидете контактирани за да го потврдите вашиот термин!

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

НОВОСТИ


Актуелни теми и настани

Македонска премиера на ŠKODA ENYAQ: Емотивен, ефикасен и електрифициран

by DeluxeAuto | December 25, 2023 at 2:10 pm

Прв модел на ŠKODA базиран на MEB платформата Погон на задни или на сите тркала, батерија od 82 kWh и моќност од 285 KS Досег од 510 km – 560 km според WLTP и брзо полнење на батерија Емотивен и динамичен нов дизајнерски јазик на ŠKODA Нов концепт на дизајн за внатрешноста и типични Simply […]

Read More

Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината!

by DeluxeAuto | February 24, 2022 at 1:19 am

„World Car of the Year 2021“ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните „World Car Awards“- наградите за автомобили. World Car of the Year 2021″ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните “World Car Awards”- наградите за автомобили. Светската награда “World […]

Read More

НОВИОТ GOLF 8 СЕГА ДОСТАПЕН ВО НАШИОТ ПРОДАЖЕН САЛОН!

by Deluxe Auto | January 21, 2021 at 9:24 am

На прв поглед се чини дека се нема многу променето, но осмата генерација на најпопуларниот модел на Volkswagen под каросеријата е револуционерна. Конечно пристигна најочекуваниот автомобил на годината – осмата генерација на Golf, најпродаваниот европски автомобил во историјата. Колку овој моел значи за Volkswagen, но и европскиот пазар најдобро покажуваат овие бројки. До денес се […]

Read More

Изборот за најпосакуван автомобил во Македонија „Златно тркало“.

by Deluxe Auto | October 27, 2020 at 10:41 am

Финалистите беа поделени во пет категории, а се избираше меѓу 16 автомобили. Со 13.000 гласови на официјалната страна на „Златно тркало“  беа одбрани пет победници. Рејнџ Ровер Евок ја освои главната награда за Најпосакуван автомобил во Македонија за 2020 година. Останатите четири категории во кои беа доделени награди се Најпосакуван електрифициран автомобил, Најпосакуван бизнис автомобил, […]

Read More

КАКО ДА БИДЕТЕ БЕЗБЕДНИ КОГА ПАТУВАТЕ СО АВТОМОБИЛ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС

by Deluxe Auto | September 21, 2020 at 7:00 pm

Целиот свет е под влијание на новата глобална пандемија на коронавирус. Наједноставниот совет за тоа како да останете безбедни е да останете дома. Но, што ако треба да одите некаде со автомобил? Следете го овој совет. Главното правило е да се минимизира контактот со други лица. Но, доколку морате да направите патување, заштитете се. Дезинфицирајте […]

Read More

2020 ŠKODA KAMIQ: Пристигна третиот и најмал SUV од Чешка

by Deluxe Auto | September 7, 2020 at 3:37 pm

Kamiq значително се разликува од поголемите браќа Karoq и Kodiaq, фокусирајќи се на помладата популација, како што е, на пример, во хиерархијата на Volkswagen T-Cross поурбан модел од Tiguan. Kamiq има остри линии, следејќи ги дизајнерските правци на новите модели на Škodа, но со изменет распоред на светлосните групи – горните тесни фарови служат како […]

Read More

КОНТАКТ


Информативен материјал, Прашања за нови возила, Пофалби и Поплаки, Пробно возење, Термин за сервис, Кариера

header

+389 31 444 999

header

ул. 500 бр. 55 1300 Куманово, Македонија

header

info@deluxe-auto.com.mk