REZERVIRANO VW TIGUAN 2.0 TDI DSG 4MOTION 150 KS.UNITED 2020 GOD.

Објавено на:

Цена 31,900 

БРЕНД: Volkswagen
МОДЕЛ: Tiguan
ГОДИНА: 2020
ГОРИВО: Дизел
КИЛОМЕТРИ: 129810
СПОДЕЛИ

ПАРКИНГ КАМЕРА-Странични воздушни перничиња напред, воздушно перниче: воздушно перниче за колена на возачот-погон на сите тркала „4MOTION Active Control“ вклучувајќи избор на профил на возење, надворешен ретровизор
електрично прилагодливи и загревани, куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на возилото, трепкачи на страните
надворешните ретровизори интегрирани, стоп светло, трето, шините на покривот црни- помош за паркирање, електронско блокирање на диференцијалот (XDS), електронска рачна сопирачка- програма за електронска стабилизација-
автоматски дневни светла, електрични прозори напред и назад, контрола на долгото светло, асистенција за светло,
Откривање на пешаци-осветлување на багажниот простор, менувач:
7-брзински DSG, греење на задното стакло, бришач на задното стакло со интервално префрлување, држачи за држење ISOFIX, исто така за
i-Size детски седишта, предни и задни внатрешни светла со доцнење за исклучување и контактни прекинувачи на сите врати,
Внатрешниот ретровизор автоматски се затемнува, осветлувањето на инструментите бело, прилагодливо-LED технологија, преклопни маси со држачи за чаши на задниот дел од предните седишта, клима, табла со инструменти со електронски брзинометар, потпирачи за глава (3) назад, потпирачи за глава напред- рачно прилагодување на опсегот на фаровите,-преден средишен потпирач за рака-мултифункционален дисплеј „Премиум“-
Откривање замор, светла за магла и светла за кривини-„Composition Color“ со 8 звучници, сензор за дожд, контролен дисплеј за гуми-електромеханички серво волан мултифункционален-Централен потпирач за рака-предни седишта со прилагодување на висината-предупредување за напуштање лента „Line Assist-старт-стоп-систем-Front Assist-термоизолационо застаклување и др.

Бренд

Volkswagen

Година

2020

Гориво

Дизел

Километри

129810

Модел

Tiguan

ЛОКАЦИЈА

ПАРТНЕРИ