DeluxeAuto

Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината!

„World Car of the Year 2021“ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните „World Car Awards“- наградите за автомобили. World Car of the Year 2021″ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните “World Car Awards”- наградите за автомобили. Светската награда “World […]

Read More

НОВИОТ GOLF 8 СЕГА ДОСТАПЕН ВО НАШИОТ ПРОДАЖЕН САЛОН!

На прв поглед се чини дека се нема многу променето, но осмата генерација на најпопуларниот модел на Volkswagen под каросеријата е револуционерна. Конечно пристигна најочекуваниот автомобил на годината – осмата генерација на Golf, најпродаваниот европски автомобил во историјата. Колку овој моел значи за Volkswagen, но и европскиот пазар најдобро покажуваат овие бројки. До денес се […]

Read More

Изборот за најпосакуван автомобил во Македонија „Златно тркало“.

Финалистите беа поделени во пет категории, а се избираше меѓу 16 автомобили. Со 13.000 гласови на официјалната страна на „Златно тркало“  беа одбрани пет победници. Рејнџ Ровер Евок ја освои главната награда за Најпосакуван автомобил во Македонија за 2020 година. Останатите четири категории во кои беа доделени награди се Најпосакуван електрифициран автомобил, Најпосакуван бизнис автомобил, […]

Read More

КАКО ДА БИДЕТЕ БЕЗБЕДНИ КОГА ПАТУВАТЕ СО АВТОМОБИЛ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС

Целиот свет е под влијание на новата глобална пандемија на коронавирус. Наједноставниот совет за тоа како да останете безбедни е да останете дома. Но, што ако треба да одите некаде со автомобил? Следете го овој совет. Главното правило е да се минимизира контактот со други лица. Но, доколку морате да направите патување, заштитете се. Дезинфицирајте […]

Read More

2020 ŠKODA KAMIQ: Пристигна третиот и најмал SUV од Чешка

Kamiq значително се разликува од поголемите браќа Karoq и Kodiaq, фокусирајќи се на помладата популација, како што е, на пример, во хиерархијата на Volkswagen T-Cross поурбан модел од Tiguan. Kamiq има остри линии, следејќи ги дизајнерските правци на новите модели на Škodа, но со изменет распоред на светлосните групи – горните тесни фарови служат како […]

Read More

ŠKODA ENYAQ IV

ŠKODA го претстави многу очекуваниот, целосно електричен SUV, ENYAQ iV. Новиот модел нуди голем досег и огромен избор на практични функционални карактеристики кои одговараат на потребите на секој клиент. Првиот електричен SUV од ŠKODA ќе биде основа за иднината на одржливиот развој на чешкиот производител на автомобили. “ENYAQ iV е вистинска пресвртница за брендот. Тоа […]

Read More

Новиот Passat е Најдобар бизнис автомобил за 2019 година

Успешнo лансирање нa новиот Passat! Само неколку недели попретставувањето, новиот Passat ја освои наградата “Најдобар бизнис автомобил за 2019 година”. Новото издание на овој бестселер наVolkswagen, веќе го обезбеди првото место на важните компаративни тестови, истакнувајќи дека новиот Passat е исто така меѓу најдобритебизнис модели на пазарот. Наградата “Најдобар бизнис автомобил”, иницирана од уредничкиот тим на AUTO BILD според изборот на читателите, ја доби новиот Passat во обемната категоријата […]

Read More

ŠKODA ГИ ПРОДОЛЖУВА ГАРАНЦИИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

Пролонгиран период на гаранција поради пандемијата на Корона Продолжувањето важи за сите возила произведени во Европа или за европскиот пазар ŠKODA го продолжува гарантниот рок за нови возила за три месеци. Ова важи за сите возила произведени во Европа или за европскиот пазар со двегодишна гаранција за ново возило или продолжена гаранција која истекува помеѓу […]

Read More

НОВИОТ ŠKODA KAMIQ ЈА ДОБИ НАГРАДАТА „ЗЛАТЕН ВОЛАН“

Златен волан за ŠKODA KAMIQ: новиот SUV на чешкиот производител ја доби една од најважните награди во Европа. ŠKODA KAMIQ ја доби наградата “Најдобро возило под 25 000 евра”- една од 11 награди “Златен волан” доделени од германското автомобилско списание Auto Bild и германскиот весник Bild am Sonntag. Според уредниците на списанието, KAMIQ го нуди […]

Read More

Volkswagen го произведе милионитиот Touareg

Првокласен, супериорен и софистициран – Volkswagen го слави производството на милионитиот Touareg со специјалниот модел “ONE Million”. Моделот на годишнината сега се вклучува во понудата на предводникот и има импресивен опсег на ексклузивна опрема.Од крајот на 2002 година, Touareg е составен дел од понудата на возила на Volkswagen. Volkswagen претставува стилски и уникатен модел за […]

Read More