DeluxeAuto

НОВИОТ GOLF 8 СЕГА ДОСТАПЕН ВО НАШИОТ ПРОДАЖЕН САЛОН!

На прв поглед се чини дека се нема многу променето, но осмата генерација на најпопуларниот модел на Volkswagen под каросеријата е револуционерна. Конечно пристигна најочекуваниот автомобил на годината – осмата генерација на Golf, најпродаваниот европски автомобил во историјата. Колку овој моел значи за Volkswagen, но и европскиот пазар најдобро покажуваат овие бројки. До денес се […]

Read More

Изборот за најпосакуван автомобил во Македонија „Златно тркало“.

Финалистите беа поделени во пет категории, а се избираше меѓу 16 автомобили. Со 13.000 гласови на официјалната страна на „Златно тркало“  беа одбрани пет победници. Рејнџ Ровер Евок ја освои главната награда за Најпосакуван автомобил во Македонија за 2020 година. Останатите четири категории во кои беа доделени награди се Најпосакуван електрифициран автомобил, Најпосакуван бизнис автомобил, […]

Read More

КАКО ДА БИДЕТЕ БЕЗБЕДНИ КОГА ПАТУВАТЕ СО АВТОМОБИЛ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУС

Целиот свет е под влијание на новата глобална пандемија на коронавирус. Наједноставниот совет за тоа како да останете безбедни е да останете дома. Но, што ако треба да одите некаде со автомобил? Следете го овој совет. Главното правило е да се минимизира контактот со други лица. Но, доколку морате да направите патување, заштитете се. Дезинфицирајте […]

Read More

2020 ŠKODA KAMIQ: Пристигна третиот и најмал SUV од Чешка

Kamiq значително се разликува од поголемите браќа Karoq и Kodiaq, фокусирајќи се на помладата популација, како што е, на пример, во хиерархијата на Volkswagen T-Cross поурбан модел од Tiguan. Kamiq има остри линии, следејќи ги дизајнерските правци на новите модели на Škodа, но со изменет распоред на светлосните групи – горните тесни фарови служат како […]

Read More

ŠKODA ENYAQ IV

ŠKODA го претстави многу очекуваниот, целосно електричен SUV, ENYAQ iV. Новиот модел нуди голем досег и огромен избор на практични функционални карактеристики кои одговараат на потребите на секој клиент. Првиот електричен SUV од ŠKODA ќе биде основа за иднината на одржливиот развој на чешкиот производител на автомобили. “ENYAQ iV е вистинска пресвртница за брендот. Тоа […]

Read More

Новиот Passat е Најдобар бизнис автомобил за 2019 година

Успешнo лансирање нa новиот Passat! Само неколку недели попретставувањето, новиот Passat ја освои наградата “Најдобар бизнис автомобил за 2019 година”. Новото издание на овој бестселер наVolkswagen, веќе го обезбеди првото место на важните компаративни тестови, истакнувајќи дека новиот Passat е исто така меѓу најдобритебизнис модели на пазарот. Наградата “Најдобар бизнис автомобил”, иницирана од уредничкиот тим на AUTO BILD според изборот на читателите, ја доби новиот Passat во обемната категоријата […]

Read More